Elastyczny nóż uniwersalny 14,5 cm Global NI
  • Darmowa dostawa
  • Elastyczny nóż uniwersalny 14,5 cm Global NI

Elastyczny nóż uniwersalny 14,5 cm Global NI

Kod produktu: GNS-06
379.00 zł
Czas wysyłki: 1-3 dni
Darmowa dostawa

Masz pytania odnośnie produktu?
Zapytaj o produkt

Zamów telefonicznie
530 797 777
pn.-pt.: 10-17

Elastyczny nóż uniwersalny 14,5 cm Global NI poręczny i bardzo praktyczny podczas codziennych prac w kuchni, idealnie nadaje się do krojenia warzyw w małą kostkę czy cienkie plastry. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom nóż znakomicie przypadnie do gustu osobom, które nie lubią dużych noży. Ostrze noża  połączone jest z wygodną rękojeścią, która ułatwia kontrolę nad nożem.

Japońskie noże Global  znane są na całym świecie. Tradycja marki sięga 1954r. Na początek firma Yoshida Metal Industry Co., Ltd. (Yoshikin) wprowadziła na rynek serię noży Bunmei Gincho, które na przestrzeni lat podbiły japoński rynek noży kuchennych. Jednak Yoshikin ulepszając ciągle swoją technologie produkcji stworzył nóż od czubka ostrza po rękojeść wykonany z jednego fragmentu stali. Pierwszy nóż serii Global zaprojektował Komin Yamada w 1985r, uwzględniając najnowocześniejsze trendy w designie, stworzył produkt ponadczasowy. Od tego momentu  ich popularność na świecie rośnie, a zadowolenie klientów sprawia, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.
 
Noże Global słyną z łączenia fenomenalnej skuteczności z eleganckim designem. Wykonane zostały wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Są lekkie i doskonale wyważone, a ich cienkie, twarde, wytrzymałe klingi zachowują idealną ostrość przez długi czas. Do wyrobu klingi w nożach Global zastosowano opatentowaną przez Yoshikin wysokowęglową stal nierdzewną Cromova 18 - zawierającą 18% chromu, molibden oraz wanad. Materiał ten poddaje się najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000 st. C, następnie wymraża w temp -80 st. C, po czym ponownie się nagrzewa. Wymrażanie powoduje znaczący wzrost twardości stali do poziomu 56-58 w skali C Rockwella. Proces ten sprawia, że finalnie nóż zachowuje ostrość znacznie dłużej niż produkt ze zwykłego stopu. Oryginalna kropkowana rękojeść pokryta regularnymi wgłębieniami, gwarantuje pewny uchwyt, uniemożliwia wyślizgnięcie się noża z dłoni. Rękojeść noża została tak skonstruowana i wyważona (przesypujący się wewnątrz piasek) by redukować zmęczenie podczas pracy nożem i zapobiec ewentualnym podrażnieniom skóry.

Ostrze: stal nierdzewna CROMOVA 18 (18% chromu)
Twardość: 56-58 HRC
Wymiary: długość całkowita: 26,3 cm, długość ostrza: 14,5 cm, szerokość klingi: 3,8 cm, grubość klingi: 1,2 mm
Sposób ostrzenia: dwustronny
Waga: ok. 92 g

Pozostałe produkty
z tej kategorii
399.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
Obniżka 15%
262.70 zł
  • Cena promocyjna
  • Darmowa dostawa
309.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
729.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
Obniżka 15%
653.70 zł
  • Cena promocyjna
  • Darmowa dostawa