Nóż do szynki/łososia, elastyczny 31 cm
  • Darmowa dostawa

Nóż do szynki/łososia, elastyczny 31 cm

Kod produktu: G-10
449.00 zł
Produkt niedostępny

Elastyczny nóż do szynki/łososia G-10 to specjalistyczny nóż przeznaczony do cięcia na plastry delikatnych mięs np. łosoś, wędzona szynka. Długie i wąskie ostrze umożliwia w łatwy sposób odkroić cienki plaster z większego kawałka mięsa. Elastyczność noża pozwala z łatwością ciąć zarówno mięsa suche jak i soczyste przy których sztywne ostrza nie byłyby tak skuteczne.

Wykonanie: stal nierdzewna CROMOVA 18 (18% chromu) o twardości 56-58 HRC,
Długość ostrza: 31 cm,
 
Japońskie noże Global  znane są na całym świecie. Tradycja marki sięga 1954r. Na początek firma Yoshida Metal Industry Co., Ltd. (Yoshikin) wprowadziła na rynek serię noży Bunmei Gincho, które na przestrzeni lat podbiły japoński rynek noży kuchennych. Jednak Yoshikin ulepszając ciągle swoją technologie produkcji stworzył nóż od czubka ostrza po rękojeść wykonany z jednego fragmentu stali. Pierwszy nóż serii Global zaprojektował Komin Yamada w 1985r, uwzględniając najnowocześniejsze trendy w designie, stworzył produkt ponadczasowy. Od tego momentu  ich popularność na świecie rośnie, a zadowolenie klientów sprawia, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.
 
Noże Global słyną z łączenia fenomenalnej skuteczności z eleganckim designem. Wykonane zostały wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Są lekkie i doskonale wyważone, a ich cienkie, twarde, wytrzymałe klingi zachowują idealną ostrość przez długi czas. Do wyrobu klingi w nożach Global zastosowano opatentowaną przez Yoshikin wysokowęglową stal nierdzewną Cromova 18 - zawierającą 18% chromu, molibden oraz wanad. Materiał ten poddaje się najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000 st. C, następnie wymraża w temp -80 st. C, po czym ponownie się nagrzewa. Wymrażanie powoduje znaczący wzrost twardości stali do poziomu 56-58 w skali C Rockwella. Proces ten sprawia, że finalnie nóż zachowuje ostrość znacznie dłużej niż produkt ze zwykłego stopu. Oryginalna kropkowana rękojeść pokryta regularnymi wgłębieniami, gwarantuje pewny uchwyt, uniemożliwia wyślizgnięcie się noża z dłoni. Rękojeść noża została tak skonstruowana i wyważona (przesypujący się wewnątrz piasek) by redukować zmęczenie podczas pracy nożem i zapobiec ewentualnym podrażnieniom skóry.

 

Pozostałe produkty
z tej kategorii
399.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
449.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
545.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
729.00 zł
Produkt niedostępny
  • Darmowa dostawa
Obniżka 30%
399.00 zł
Produkt niedostępny
  • Cena promocyjna
  • Darmowa dostawa