Ząbkowany nóż do pomidorów 12,5 cm Global NI
 • Darmowa dostawa
 • Ząbkowany nóż do pomidorów 12,5 cm Global NI

Ząbkowany nóż do pomidorów 12,5 cm Global NI

Kod produktu: GNS-05
369.00 zł
Czas wysyłki: 1-3 dni
Darmowa dostawa

Masz pytania odnośnie produktu?
Zapytaj o produkt

Zamów telefonicznie
530 797 777
pn.-pt.: 10-17

Ząbkowany nóż do pomidorów 12,5 cm Global NI dzięki ząbkom na ostrzu dedykowany jest głównie do krojenia pomidorów ale z łatwością poradzi sobie z innymi warzywami jak rzodkiewka czy ogórek, sprawdzi się również przy krojeniu cytrusów. 
 
Japońskie noże Global  znane są na całym świecie. Tradycja marki sięga 1954r. Na początek firma Yoshida Metal Industry Co., Ltd. (Yoshikin) wprowadziła na rynek serię noży Bunmei Gincho, które na przestrzeni lat podbiły japoński rynek noży kuchennych. Jednak Yoshikin ulepszając ciągle swoją technologie produkcji stworzył nóż od czubka ostrza po rękojeść wykonany z jednego fragmentu stali. Pierwszy nóż serii Global zaprojektował Komin Yamada w 1985r, uwzględniając najnowocześniejsze trendy w designie, stworzył produkt ponadczasowy. Od tego momentu  ich popularność na świecie rośnie, a zadowolenie klientów sprawia, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.
 
Noże Global słyną z łączenia fenomenalnej skuteczności z eleganckim designem. Wykonane zostały wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Są lekkie i doskonale wyważone, a ich cienkie, twarde, wytrzymałe klingi zachowują idealną ostrość przez długi czas. Do wyrobu klingi w nożach Global zastosowano opatentowaną przez Yoshikin wysokowęglową stal nierdzewną Cromova 18 - zawierającą 18% chromu, molibden oraz wanad. Materiał ten poddaje się najpierw obróbce cieplnej w temperaturze 1000 st. C, następnie wymraża w temp -80 st. C, po czym ponownie się nagrzewa. Wymrażanie powoduje znaczący wzrost twardości stali do poziomu 56-58 w skali C Rockwella. Proces ten sprawia, że finalnie nóż zachowuje ostrość znacznie dłużej niż produkt ze zwykłego stopu. Oryginalna kropkowana rękojeść pokryta regularnymi wgłębieniami, gwarantuje pewny uchwyt, uniemożliwia wyślizgnięcie się noża z dłoni. Rękojeść noża została tak skonstruowana i wyważona (przesypujący się wewnątrz piasek) by redukować zmęczenie podczas pracy nożem i zapobiec ewentualnym podrażnieniom skóry.

Ostrze: Stal nierdzewna CROMOVA 18 (18% chromu)
Twardość: 56-58 HRC
Wymiary: długość całkowita: 27 cm, długość ostrza: 12,3 cm, szerokość klingi: 1,5 cm, grubość klingi: 1,2 mm
Sposób ostrzenia: ostrze ząbkowane
Waga: ok. 78 g

Pozostałe produkty
z tej kategorii
645.00 zł
Produkt niedostępny
 • Darmowa dostawa
2089.00 zł
Produkt niedostępny
 • Darmowa dostawa
309.00 zł
Produkt niedostępny
 • Darmowa dostawa
Obniżka 15%
262.70 zł
 • Cena promocyjna
 • Darmowa dostawa
449.00 zł
Produkt niedostępny
 • Darmowa dostawa
545.00 zł
Produkt niedostępny
 • Darmowa dostawa
Obniżka 15%
653.70 zł
 • Cena promocyjna
 • Darmowa dostawa