Kamień do pieczenia pizzy, na stelażu, 38x35 cm

Kod produktu:
KU-1086000000
 (5/5) - opinii: 1 Przeczytaj opinie Oceń
Marki:
Czas wysyłki: 1-3 dni
Darmowa dostawa
159,90 zł

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Zamów telefonicznie
530 797 777
pn.-pt.: 10-17

Zapytaj o produkt:

Kamień do pieczenia pizzy, na stelażu, 38x35 cm

Kamień do pieczenia pizzy, na stelażu, 38x35 cm

Proszę podać tylko cyfry

* Pola wymagane

Anuluj 

Opis

Wymiary:

  • 35 × 38 cm
  • wysokość 3,5 cm

Materiały:

  • kordieryt
  • stal nierdzewna
Szczegóły produktu
KU-1086000000
16 innych produktów w tej samej kategorii:
WIARYGODNE OPINIE POTWIERDZONE ZAKUPEM
przez dnia  2019-09-24
(5/5

Kamień jest bardzo duży, największy jaki znalazłem pod względem powierzchni, prawie wypełnia całą kratkę w piekarniku. Jest to o tyle ważne, że przenosząc pizzę na łopacie do piekarnika mam ten komfort, że zawsze ją idealnie ułożę. Przy okrągłym kamieniu niestety zdarzało mi się krzywo ułożyć pizzę i nie dało rady poprawić ze względu na to, że ranty lekko już się zapadły poza obrys kamienia, lekko stwardniały i pizza była nie do ruszenia.

Kamień jest wykonany solidnie, z materiału który idealnie przekazuje ciastu ciepło i powietrze - dzięki temu pizza wychodzi zawsze chrupiąca z zewnątrz, a w środku idealnie puszysta.

Przy rozgrzewaniu kamienia polecam ustawić piekarnik na maksymalną temperaturę, najlepiej w funkcji turbo grill, a sam kamień umieścić na najwyższej półce w piekarniku. Jeżeli pieczemy pizzę typu neapolitańskiego, czyli na cienkim cieście plus bardziej puszyste brzegi, to polecam piekarnik zawsze ustawić na maksa i po rozgrzaniu kamienia (10-15 minut po osiągnięciu przez piekarnik maksymalnej temperatury), kamień umieścić tak aby przerwa między górną grzałką, a kamieniem była możliwie najmniejsza, a jednocześnie umożliwiała nam umieszczenie tam pizzy. Temperatura dalej jest maksymalna (u mnie 300 stopni), a czas pieczenia jest zawsze na oko - jeżeli widzimy, że ciasto jest odpowiednio zarumienione to wtedy wyciągamy placek. Pizza zawsze wychodzi idealna :)

Menu

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby dodawać ulubione przedmioty.

Zarejestruj się