Jakie kwiaty doniczkowe do salonu wybrać? 0
Jakie kwiaty doniczkowe do salonu wybrać?

Jakie kwiaty doniczkowe do salonu wybrać? 

Salon to wyjątkowe miejsce, w którym gromadzi się rodzina oraz przyjmujemy naszych gości – nieustannie tętni życiem i jest głównym miejscem spotkań. To  właśnie tam relaksujemy się po pracy i często spędzamy znaczną część dnia. Warto, by ta przestrzeń została urozmaicona pięknymi kwiatami doniczkowymi – umieść w niej nawet niewielką paprotkę lub monsterę, a przekonasz się, jak pozytywnie wpłynie na atmosferę. 

Sprawdź, jakie modne kwiaty doniczkowe do salonu polecamy zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni. 

 

  • Monstera 

 

Monstera jest obecnie jednym z najpopularniejszych gatunków, zdobiących wiele nowoczesnych mieszkań. Z powodzeniem wykorzystuje się ją także w biurowcach. Swoje uznanie zdobyła przede wszystkim poprzez wyróżniając się wygląd – to duża roślina o rozłożystych liściach, która od razu rzuca się w oczy. Nie potrzebuje wymagających sposobów pielęgnacji – jest prosta w utrzymaniu, dlatego często wybierana jest przez osoby niemające dotychczas styczności z hodowlą kwiatów doniczkowych. 

Monsterę można umieścić nawet w miejscu bez dużego dostępu do światła słonecznego, a także podlewać z mniejszą częstotliwością. Gwarantujemy, że roślina przetrwa nawet w cięższych warunkach. 

 

  • Bananowiec karłowy 

 

Bananowiec to wyjątkowa tropikalna roślina, która z pewnością da Twojemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Jest znacznie rzadziej spotykany niż popularna monstera, czy paprotka, jednak wart uwagi! Mimo że pochodzi wprost z tropików, jest wrażliwą rośliną potrzebującą specjalnego traktowania. 

Pamiętaj, by nigdy nie doprowadzić do całkowitego wyschnięcia ziemi, na której rośnie. Zadbaj, by roślina była zawsze dokładnie podlana. Zwróć także uwagę na miejsce, w którym zamierzasz umieścić bananowca – posadź go w dużej donicy o średnicy około 50 cm i postaw w przestronnym miejscu. Może osiągnąć wysokość nawet 3 m i posiadać duże, rozłożyste liście. Mimo że sadzonka jest w stanie zmieścić się nawet na parapecie, jej wzrost następuje bardzo szybko i wkrótce trzeba będzie zmienić jej położenie. 

 

  • Alokazja 

 

Egzotyczne rośliny na stałe zagościły w wielu nowoczesnych mieszkaniach. Kolejnym popularnym gatunkiem jest alokazja zachwycająca pięknymi liśćmi, zdobionymi przez barwne paski. Jeden z jej gatunków – alocazia zebrina posiada ślady przypominające swoim wyglądem pasy charakterystyczne dla zebr. 

Natomiast piękna alocasia amazonica posiada wyraźne, białe unerwienie kontrastujące z resztą liścia. Z tego powodu nazywana jest przez hodowców „szkieletową”. 

Alokazje to nowoczesne kwiaty doniczkowe do salonu o dużej dostępności, do nabycia w niskich cenach. 

 

  • Storczyki 

 

Jedne z najpiękniejszych roślin doniczkowych, zdobiących nowoczesne salony – najczęściej umieszczane są w reprezentacyjnych miejscach w centrum salonu, przykładowo na parapetach i stolikach. Ich piękny kolor sprawia, że przyciągają wzrok każdego, kto znajduje się w ich pobliżu.  

To niezwykle elegancki gatunek roślin, pasujący do wystroju wielu nowoczesnych salonów. Występuje w dużej ilości odmianach kolorystycznych – każdy, kto jest zainteresowany kupnem storczyka ma do wyboru wersję różową, białą, żółtą, pomarańczową, czerwoną, a nawet w kolorze niebieskim. 

 

  • Bonsai

 

Bonsai wyróżnia się na tle innych roślin charakterystycznym wyglądem – posiada niski i gruby pień przyozdobiony niewielkimi liśćmi w nasyconym zielonym kolorze. Przeznaczony jest szczególnie dla osób doświadczonych w hodowli roślin doniczkowych. Sposób pielęgnacji uzależniony jest głównie od konkretnego gatunku. 

Drzewko dotarło do kultury europejskiej wprost z Japonii – nawiązuje do harmonii człowieka z naturą. W buddyzmie ta niezwykła roślina traktowana jest jako obiekt kultu religijnego. 

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesne kwiaty doniczkowe do salonu? 

Kwiaty doniczkowe do salonu nie są jedynie piękną ozdobą – pełnią w mieszkaniu wiele istotnych ról. Po pierwsze, pomagają w oczyszczeniu powietrza z wielu substancji niekorzystnych dla naszego organizmu. Pochłaniają dwutlenek węgla, a na jego miejsce wprowadzają tlen. Co więcej, umożliwiają pozbycie się zanieczyszczeń. Dzięki nim nie przyjmujesz do swoich płuc szkodliwych cząsteczek. Pamiętaj, że im więcej roślin doniczkowych umieścisz w danym pomieszczeniu, tym lepszy efekt uzyskasz – przykładowo, w salonie o metrażu 20 m² postaw 2 rośliny doniczkowe. Każde kolejne 10 m² przestrzeni będzie wymagało 1 rośliny. 

Obecność roślin w salonie podnosi również wilgotność powietrza, co przekłada się na zmniejszenie problemów z uporczywym, suchym kaszlem i poprawia kondycję skóry. Ta właściwość jest możliwa dzięki uwolnieniu się z liści kwiatów pary wodnej. Efekty najbardziej zauważalne będą w pomieszczeniach, gdzie zazwyczaj panuje wysoka temperatura. 

Hodowla roślin doniczkowych w salonie jest bez wątpienia dla wielu prawdziwą pasją. Aby utrzymać kwiaty w dobrej kondycji, należy posiadać wiedzę z zakresu ich upraw i regularnie o nie dbać. W przypadku rzadkich lub egzotycznych roślin staje się to znacznie trudniejsze – wiele z nich wymaga zachowania specjalnych warunków do wzrostu i specjalistycznych pielęgnacji.  

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium